zoomit

گوگل از قطعه موسیقی Texts Go Green به‌طور علنی برای ترغیب اپل به پذیرش فناوری RCS استفاده می‌کند

آلبوم Honestly, Nevermind خواننده‌ی معروف، دریک، به‌تازگی منتشر شده و سومین ترک آن Texts Go Green نام دارد. اکنون گوگل از این آهنگ، برای اشاره به عدم پذیرش فناوری RCS در آیفون بهره گرفته است.

به گزارش 9to5Google، این ویدئو با استفاده از نسخه‌ی اندروید توییتر آپلود شده و تیم بازاریابی گوگل از این آهنگ به‌عنوان فرصتی برای برجسته کردن پدیده‌ی حباب سبز درمقابل حباب آبی استفاده کرده است.

ویدیوی منتشرشده در حساب کاربری اندروید در توییتر، ۲۸ ثانیه‌ است و فقط حلقه‌ای از آغاز آهنگ سوم آلبوم جدید دریک در زمینه‌ی آن پخش می‌شود. گوگل از فناوری تبدیل متن به گفتار و متن سفید در پس‌زمینه‌ی مشکی در این ویدئو استفاده کرده است.

غول جست‌وجوی اینترنت در این ویدئو به‌صراحت درخواست دارد تا آیفون از RCS پشتیبانی کند. این شرکت همچنین به این موضوع اشاره دارد که فقط اپل می‌تواند مشکل را حل کند.

مقاله‌ی مرتبط:

  • جدال جدید گوگل و اپل بر سر حباب‌های سبز و آبی؛ فناوری RCS دقیقاً چیست؟ [به‌همراه ویدئو]
  • ادعای جنجالی مهندس گوگل: هوش مصنوعی LaMDA خودآگاه شده است

تیم اندروید با استفاده از آهنگ Texts Go Green در ویدئو جدید خود، به پدیده‌ای اشاره دارد که در آن یک کاربر آیفون بلاک می‌شود یا سعی می‌کند به شخصی که آیفون ندارد پیامک ارسال کند. در این ویدئو همچنین اشاره شده است که تیم مهندسی فوق‌العاده بااستعداد اپل می‌توانند این مشکل را برطرف کنند و این شرکت باید RCS را مدنظر قرار دهد تا امنیت ارسال پیامک نیز افزایش یابد.

RCS امکان ارسال تصاویر، ویدئو با وضوح بالاتر، نشانگرهای تایپ، رسید‌های تحویل و خوانده‌شدن پیام ازطریق داده (وای‌فای یا اینترنت موبایل) را فراهم می‌کند. علاوه‌براین، RCS از رمزنگاری پیام‌ها پشتیبانی می‌کند.

گوگل قبلاً در رویداد I/O ۲۰۲۲ خود نیز سعی کرد اپل را ترغیب کند تا از RCS در آیفون‌ پشتیبانی کند. WWDC ۲۰۲۲ که اوایل ماه جاری برگزار شد، فرصتی بود که اپل در آن می‌توانست خبر اضافه شدن RCS به آیفون را با انتشار iOS 16 اعلام کند، اما این اتفاق رخ نداد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا