اخبار آی تی

اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی برگزار می‌شود

به گزارش ایسنا، دکتر حسین میرزایی، رییس دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی گفت: در این مراسم صاحبان ۱۱ اثر در بخش بزرگسال، ۸ اثر در بخش جوان، ۷ برگزیده بخش بین الملل و همچنین ۱۱ شخصیت برگزیده در سایر بخش‌ها اعم از شخصیت پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی، شخصیت پیشگام علوم انسانی و اسلامی، مترجم برتر، نظریه‌پرداز برجسته، انجمن علمی و نشریه علمی برگزیده با حضور مقامات علمی و کشوری معرفی و تقدیر می‌شوند.

دکتر میرزائی با اشاره به ارائه ۴۴۵۸ اثر در بخش داخلی در قالب پانزده گروه علمی و ۲۸۱ اثر در بخش بین الملل به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی اظهار کرد: از نظر رده سنی هم ۶۴ درصد صاحبان آثار در رده سنی بزرگسال و بقیه در رده سنی جوان هستند. همچنین حدود ۶۸ درصد صاحبان آثار را مردان و ۳۲ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: از نظر نوع اثر، دو هزار و ۱۳۸ اثر (۴۵ درصد) در قالب کتاب پژوهشی، ۳۹۴ اثر (۸ درصد) در قالب گزارش پایانی پژوهش، ۱۰۵۷ اثر (۲۳ درصد) در قالب رساله دکتری و هزار و ۱۵۰ اثر (۲۴ درصد) در قالب پایان نامه کارشناسی ارشد به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

رئیس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی همچنین در خصوص روند داوری طرح‌ها نیز گفت: از بین چهار هزار و ۷۳۹ اثر دریافتی در بخش داخلی و بین‌المللی، پس از داوری اولیه، ۲۶۸ اثر در بخش داخلی و ۴۱ اثر در بخش خارجی برای ارزیابی به مراحل چند گانه داوری ارسال شدند که از بین آثار داوری شده در گروه‌های علمی داخلی، در نهایت تعداد ۱۹ اثر در کمیته‌های علمی پانزده‌گانه و شورای علمی جشنواره به عنوان آثار برگزیده یا شایسته تقدیر بخش داخلی معرفی خواهند شد. از مجموع آثار و افراد مورد بررسی در بخش بین‌الملل نیز تعداد هفت نفر از صاحب‌نظران و محققان برجسته از کشورهای آلمان، افغانستان، ایتالیا، بلژیک، پاکستان، تاجیکستان و روسیه به عنوان برگزیده بخش اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی معرفی خواهند شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه این جشنواره، با توجه به شرایط همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، امسال علاقه‌مندان می‌توانند صرفاً از طریق پلتفرم‌های مختلف مجازی، آیین اختتامیه این جشنواره را به طور زنده مشاهده کنند و شرایط حضور فیزیکی در برنامه وجود ندارد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی‌های زیر به صورت مجازی در این مراسم حضور یابند.

https://farabiaward.ir (به زبان فارسی و انگلیسی)
b2n.ir/farabiaward12 (اسکای روم)
instagram.com/iscs.ac.ir
instagram.com/msrt_ir

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا