اقتصادی

آغاز ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از ۱۲ خرداد

به گزارش دیتاسنتر من، بلاخره وزارت راه و شهر سازی  موعد نام‌‌نویسی از متقاضیان وام ودیعه مسکن سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد. ثبت‌نام از متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن از ۱۲ خرداد آغاز می‌شود.

در این رابطه معاونت مسکن و ساختمان طی اطلاعیه‌ای از آغاز ثبت‌نام متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن از ۱۲ خرداد در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

در این اطلاعیه‌ای آمده است: ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات کمک‌ ودیعه مسکن از روز پنج شنبه ۱۲ خرداد از طریق ثبت درخواست در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن آغاز می‌شود.

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان، پیرو تصمیم دولت برای پرداخت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در سال ۱۴۰۱ به مستاجران، ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات مذکور از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۱۲ خردادماه از طریق سامانه وزارت راه و شهرسازی به نشانی http://saman.mrud.ir آغاز می‌شود.

به موجب مصوبه شورای پول و اعتبار و از محل تسهیلات ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن به منظور حمایت از مستاجران در سال جاری تا سقف ۴۰ هزارمیلیاردتومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن از طریق معرفی وزارت راه و شهرسازی توسط بانک‌های عامل پرداخت می‌شود. سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران،مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان مصوبه و به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است. نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن ۱۸ درصد و طول دوره بازپرداخت ۵ ساله است.

وام ودیعه مسکن چقدر است؟

هفته گذشته شورای عالی پول و اعتبار افزایش وام ودیعه مسکن ال ۱۴۰۱ را به تصویب رساند. بر این اساس مستاجران تهرانی واجد شرایط می‌توانند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. این وام برای مستاجران مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر به ترتیب ۷۰ میلیون و ۴۰ میلیون تومان است.

پرداخت‌وام‌های ودیعه مسکن از بعد پاندمی کرونا شروع شد، امسال سومین دوره پرداخت این تسهیلات است. پیش از این نیز دولت برای سال ۱۴۰۱ سقف معینی را برای افزایش اجاره مسکن تعیین کرد.

براساس این مصوبه، صاحبخانه‌های تهران مجاز به افزایش ۲۵ درصدی کرایه خانه هستند، همچنین در کلانشهرها و شهرهای کوچک سقف افزایش اجاره ۲۰ درصد و ۱۵ درصد اعلام شده است.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا