اقتصادی

پیش‌بینی بورس/ ارزان‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری کدام است؟

به گزارش دیتاسنتر من، بورس امروز رشد پنج هزار و ۳۱۴ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۴۲ هزار واحد رسید.

جواد فلاحیان، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با دیتاسنتر من می‌گوید: به نظر می‌رسد که بورس در همین محدوده تثیبت شده باشد. بنابراین روزها و هفته‌های آینده می‌توانیم معاملات بهتری نسبت به هفته‌ها و ماه‌های گذشته در بازار سرمایه شاهد باشیم.

وی توضیح می‌دهد: اگر بخواهیم وضعیت کلی بورس را بررسی کنیم، موج خریدی در بازار طلا، سکه و دلار آغاز شده است. دلار روند افزایشی دارد و ممکن است سقف‌های بالاتری برای دلار تحقق یابد. سکه نیز به محدوده ۱۵ میلیون تومان رسید که در چند سال اخیر بی‌سابقه بوده است. این عامل نشان می‌دهد که با رشد نقدینگی مردم به دنبال سرمایه‌گذاری در بازارهایی هستند که بازدهی خوبی داشته باشند و در برابر تورم افسارگسیخته در امان بمانند.

ورود نقدینگی به بورس

این کارشناس بازار سرمایه بیان می‌کند: به نظر می‌رسد این پول‌ها می‌تواند با یک تاخیر زمانی به بورس هدایت شود. با توجه به معاملات چند روز اخیر بازار سهام، سهامداران تمایلی به فروش بیشتر ندارد و به نوعی بازار در حالت سکون قرار گرفته است. اگر بخشی از نقدینگی که در جامعه وجود دارد به بورس برسد می‌توان روزهای روشنی برای این بازار متصور بود.

وی تاکید می‌کند: با توجه به داده‌های موجود بورس، محکوم به رشد است. به جرات می‌توان گفت که بازار سهام ارزان‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری است.

فلاحیان در نهایت می‌گوید: نکته مهم اینجاست که بی‌اعتمادی‌ها و ترس‌هایی که سال‌های گذشته در این بازار به وجود آمده، بسیاری از افراد را برای سرمایه‌گذاری مردد کرده است. احتمالا پس از یک تاخیر زمانی بخشی از پول‌های پارک شده وارد بازار سرمایه شود.

آخرین اخبار بازار سرمایه را در صفحه بورس دیتاسنتر من بخوانید.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا