اقتصادی

مکث در مذاکرات وین به خاطر بی پاسخی آمریکاست

سخنگوی وزارت امور خارجه با تسلیت حادثه متروپل در آبادان گفت: این حادثه را به تمام مردم شریف و صبور آبادان تسلیت می‌گویم.

به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده در آغاز نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارخل گفت در این ارتباط تصریح کرد : ما داغدار این حادثه در تمام ایران هستیم.

وی همچنین با اشاره به جلسه اخیر مشترک وزارت امور خارجه و مقامات سازمان حج و زیارت گفت : در وزارت خارجه یک جلسه مهم در مورد حج برگزار شد تا مقدمات دیپلماتیک این موضوع مهم محقق شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور تاجیکستان به ایران  گفت: این سفر فوق‌العاده موفق بود.

خطیب زاده همچنین با بیان این که در آینده شاهد سفر مقامات سران دیگر کشورها به ایران در چارچوب سیاست همسایگی  خواهیم بود، گفت : آقای امیر عبداللهیان در روزهای آینده چند دور سفر خواهند داشت تا مقدمات انجام این سفرها را فراهم کنند.

خطیب زاده تاکید کرد: گزارش اخیر آژانس منصفانه  و متوازن نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: توقف در مذاکرات وین و یا مکث در آن به خاطر بی پاسخی آمریکا به ابتکاراتی است که تاکنون از سوی ایران و  اروپا مطرح شده است.

خطیب زاده در پاسخ به این سوال در مورد هشدار یونان به کشتی‌های این کشور که از نزدیکی مرزهای ایران عبور نکنند، گفت : من هنوز این هشدار را ندیدم ولی «چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی »

به نقل از آخرین‌خبر، سخنگوی وزارت خارجه گفت: در قضیه توقیف کشتی ایرانی، دولت یونان نشان داد که دستور طرف ثالث برایش مهمتر است آمریکا خیرخواه روابط ایران و یونان نیست
دولت یونان به جای هیاهو مساله را از مسیر قانونی و قضایی دنبال کند.خدمه کشتی یونانی در وضعیت مناسبی قرار دارند.

در قضیه توقیف کشتی ایرانی، دولت یونان نشان داد که دستور طرف ثالث برایش مهمتر است. روابط ایران و یونان همیشه محترمانه بوده و باید همین طور هم باقی بماند.

 

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا