اقتصادی

۱۰ استان درگیر گردوخاک شدید هستند

به گزارش دیتاسنتر من، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: استان‌های تهران، البرز، قم، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، خوزستان، بوشهر و هرمزگان غلظت بالایی از آلودگی هوا را تجربه می‌کنند ولی در تهران و البرز میزان گردوخاک نسبتا کاهش خواهد یافت.

بر اساس گزارش ایسنا،  صادق ضیاییان افزود: از شدت بالای گرد و خاک در ۱۰ استان با منشا خارجی از کشورهای ترکیه و عراق خبر داد.

ضیاییان اظهار کرد: امروز گردوغبار کماکان در برخی از استان‌ها وجود دارد که در برخی استان‌ها غلظت آن کمتر و در برخی از استان‌ها نیز با غلظت بالا ادامه دارد.

وی ادامه داد: میزان غلظت گردوخاک با توجه به شدت وزش باد در روز کاهش و یا افزایش می‌یابد بنابراین نمی‌توان بازه زمانی دقیقی را ذکر کرد.

او گفت: منشا داخلی گردوغبار قابل چشم‌پوشی نیست. با این حال گردوغبار موجود در کشور غالبا منشا خارجی دارد و از کشورهای عراق و سوریه وارد ایران شده است.

صادق ضیاییان در پایان برای کاهش آسیب‌های احتمالی به افراد در این شرایط جوی توصیه کرد: تمامی افراد به‌ویژه افراد آسیب‌پذیر از قرار گرفتن در فضای باز اجتناب کنند. استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای ی و غیره را تامین و از از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره خودداری کنند.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا