zoomit

ابزار Power Pages مایکروسافت، طراحی وب‌سایت برای کسب و کارها را آسان‌تر می‌کند

مایکروسافت امروز در جریان کنفرانس Build 2022 و در جهت تحقق راه‌حل‌هایی برای کمتر کردن وابستگی کاربران به دانش کد نویسی، از ابزار جدید موسوم به Power Pages رونمایی کرد. این محصول جدید مایکروسافت که تا پیش‌از این یکی از امکانات مجموعه ابزارهای Power Apps تحت عنوان Power Apps Portals به‌شمار می‌رفت، هم‌اکنون به‌عنوان سرویسی مستقل تحت پلتفرم Power بازطراحی شده و با ارائه‌ تجربه‌ی کاربری جدیدی در طراحی وب‌سایت برای کسب و کارها، فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

سانگیا سینگ، معاون بخش Power portals گفته است:

Power Pages به‌عنوان یک محصول جدید و مستقل به هرکاربری این امکان را می‌دهد تا صرف‌نظر از پیشینه فنی با استفاده از یک پلتفرم مؤثر جهت طراحی وب‌سایت‌هایی امن، مدرن و مبتنی بر داده کمک بگیرد. Power Pages افزون‌بر این‌که نیاز کمتری به کدنویسی دارد، ظرفیت‌هایی بسیار فراتر نسبت به نسل پیشین خود برای هر سازمان و با هر اندازه‌ای به‌وجود می‌آورد تا بتوانند در بستری امن وب‌سایت‌هایی جذاب با قابلیت‌های پیشرفته برای شخصی‌سازی و توسعه‌پذیری حرفه‌ای بسازند.

درحالی‌که هیچ کمبودی در بازار استارتاپ‌های طراحی وب وجود ندارد اما مایکروسافت، ادغام Power Pages با سرویس‌های موجود خود را وجه تمایز اصلی با سرویس‌های رقبا معرفی می‌کند. به‌عنوان مثال، این ابزار با گیت‌هاب، ویژوال استودیو کد، خط فرمان پلتفرم Power و آژور دواپس مستقیما وارد ارتباط می‌شود تا کاربران بیشتری امکان خودکارسازی گردش‌های کاری فرایند توسعه را داشته باشند (مثلاً با دانلود و آپلود پروژه‌ها) و از شیوه‌های CI/CD بهره لازم را ببرند.

Power Pages همچنین این اجازه را به‌کاربران می‌دهد تا کنترل‌های دسترسی نقش محور و فایروال‌های وب اپلیکیشن را ازطریق آژور پیاده‌سازی کنند و اطلاعات تجاری را ازطریق پلتفرم Dataverse مایکروسافت جمع‌آوری و با بازدیدکنندگان سایت به اشتراک بگذارند.

این محصول بخشی به‌نام Power Pages design studio در خود دارد که ابزارهایی را برای صفحه‌آرایی به‌کمک متن، ویدئو، تصاویر و فرم‌ها دراختیار کاربران قرار می‌دهد. بخش دیگری با نام «Template hub» نمونه وب‌سایت‌های آماده‌ای را ارائه می‌دهد که برای مواردی مانند زمان‌بندی، ثبت‌نام و ثبت اپلیکیشن‌ها کاربرد دارد. «Learn Hub» نیز راهنماها و آموزش‌هایی درباره نحوه ساخت وب‌سایت‌ها، مدل‌سازی داده‌های تجاری و کار با کد کامپوننت‌ها (Code components) را ارائه می‌دهد.

سینگ در تکمیل گفته‌های خود می‌افزاید:

افراد اغلب طراحی وب‌سایت با اتکای کم به دانش کدنویسی (Low code) را ایده‌ای مناسب برای پروژه‌های پایه‌ای چون سایت‌های نمایش پروفایل شرکت یا یک وبلاگ می‌دانند. Power Pages یک پلتفرم در سطح سازمانی برای ایجاد راه‌حل‌هایی است که گردش کار تجاری را با مخاطبان خارجی مانند مشتریان، شرکا و اعضای جامعه بهینه می‌کند. این محصول از فروش گرفته تا خدمات دولتی، در حال حاضر توسط مشتریان در سراسر جهان استفاده می‌شود.

براساس نظرسنجی اخیر از شرکت‌های طراحی برتر، درحالی‌که ۲۸ درصد از کسب و کارهای کوچک وب سایت ندارند، ۴۴ درصد برنامه‌ریزی کرده‌اند که در سال ۲۰۲۱ وب سایتی ایجاد کنند که به این معنی است که با وجود اشباع بازار، تقاضای قوی برای ابزارهای طراحی وب وجود دارد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا