اقتصادی

بانک‌ها در فروردین ۱۴۰۱ چقدر وام دادند؟/ رشد حدود ۲۳ درصدی اهدای وام بانکی

به گزارش دیتاسنتر من، از کل تسهیلات پرداختی، مبلغ یک هزار و ۳۱۲ هزار میلیارد ریال (۱٫۳۱۲/۷ هزار میلیارد ریال) معادل ۹۲ درصد به صاحبان کسب و کار (حقوقی و غیرحقوقی) و ۱۱۴٫۳ هزار میلیارد ریال معادل ۸ درصد به مصرف­ کنندگان نهایی (خانوار) تعلق گرفته است.

اقتصادآنلاین نوشت، جدول ۱ که از سامانه سمات براساس اطلاعات ارسالی بانک‌ها استخراج شده و برگرفته از طبقه بندی ISIC است، بیانگر هدف از دریافت تسهیلات پرداختی در بخش‌های مختلف طی فروردین ماه سال ۱۴۰۱ می‌باشد.

سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در کلیه بخش‌های اقتصادی طی فروردین ماه سال ۱۴۰۱ مبلغ یک هزار و ۸۷ هزار میلیارد ریال (۱٫۰۸۷/۷ هزار میلیارد ریال) معادل ۸۲٫۹ درصد کل تسهیلات پرداختی به صاحبان کسب و کار است. همچنین سهم تسهیلات پرداختی در قالب خرید کالای شخصی توسط مصرف کننده نهایی (خانوار) مبلغ ۵۵٫۳ هزار میلیارد ریال معادل ۴۸٫۴ درصد از کل تسهیلات پرداختی به مصرف کنندگان نهایی (خانوار) است.

ملاحظه می‌شود از ۴۸۲٫۵ هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداختی دربخش صنعت و معدن معادل ۸۷٫۱ درصد آن (مبلغ ۴۲۰٫۳ هزار میلیارد ریال) در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تأمین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری است.

هدف از دریافت تسهیلات پرداختی در بخش های مختلف طی فروردین ماه سال ۱۴۰۱

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا