سرور مجازی
zoomit

جدیدترین به‌روزرسانی توییتر تجربه‌ کاربری اپلیکیشن‌های شخص ثالث را بهبود می‌بخشد

توییتر روز جمعه به‌روزرسانی جدیدی در پلتفرم خود اعمال کرد که می‌تواند تجربه‌ی کاربری اپلیکیشن‌های شخص ثالث را بهبود درخورتوجهی ببخشد. این به‌روزرسانی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد دسترسی کامل‌تری به نوار زمانی فعالیت کاربران در این شبکه‌ی اجتماعی داشته باشند. API v2 توییتر رابطی است که توسعه‌دهندگان از آن برای دریافت داده‌ها از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند و می‌توان آن را گامی جدید در مسیر تلاش‌های توییتر برای حمایت بهتر از توسعه‌دهندگان دانست.

به‌گزارش ورج و به‌نقل از توییتر، قابلیت‌های جدید API v2 به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به جدیدترین توییت‌ها و ری‌توییت‌های ارسالی کاربران تأییدشده و حساب‌هایی که کاربر آن‌ها را دنبال می‌کنند، دسترسی داشته باشند. به‌عبارت‌دیگر، توسعه‌دهنده می‌تواند دقیقاً مثل اپلیکشین اصلی توییتر، آخرین توییت‌ها را به کاربر نمایش دهد.

اپلیکیشن‌های شخص ثالث توییتر ازجمله Tweetbot از قابلیت‌های API v2 بسیار خوشحال هستند. پل حداد، یکی از توسعه‌دهندگان Tweetbot، اعلام کرده است که روش قدیمی برای دریافت نوار زمانی توییت‌های کاربر، یکی از ارتباط‌های پرکاربرد API آن‌ها است. وی اشاره کرده است در نسخه‌ی قدیمی API توییتر که سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد، محدودیت‌های زیادی برای دریافت داده‌ها براساس جدول زمانی داشت.

حداد ایمیلی برای وب‌سایت ورج ارسال کرده و در آن توضیح داده است که تغییرات جدید API v2 باعث افزایش کارایی Tweetbot خواهد شد. به‌لطف قابلیت‌های این به‌روزرسانی، توسعه‌دهندگان می‌توانند با چند روش، درخواست‌های بیشتری به سرورهای توییتر ارسال کنند. درواقع، توسعه‌دهندگان می‌توانند تعداد بیشتری از توییت‌های کاربران را از نوار زمانی فعالیت آن‌ها دریافت کنند.

نسخه‌ی قدیمی API v1.1 توییتر به شما اجازه می‌دهد هر ۱۵ دقیقه، ۱۵ درخواست برای دریافت حداکثر ۸۰۰ رکورد از داده‌های نوار زمانی فعالیت کاربر ارسال کنید؛ درحالی‌که در API v2 می‌توان هر ۱۵ دقیقه ۱۸۰ درخواست برای دریافت حداکثر ۳۲۰۰ توییت ارسال کرد.

مقاله‌های مرتبط:

  • توییتر احتمالاً با شکایت از ایلان ماسک، او را مجبور به انعقاد قرارداد می‌کند
  • ایلان ماسک از SEC درخواست کرد تعداد کاربران واقعی توییتر را بررسی کند

حداد درادامه خاطرنشان کرد با API v2 توسعه‌دهندگان می‌توانند با روش‌های ساده‌تر به داده‌های مدنظر خود دسترسی داشته باشند. طبق اعلام او، درحال‌حاضر از API نوار زمانی v1.1 برای دریافت فهرستی از توییت‌ها و سپس از API v2 برای پر‌کردن داده‌های خاص نسخه‌ی ۲ ازجمله نظرسنجی، کارت، معیارها و… بهره می‌برند. با API v2 اکنون می‌توان همه‌ی این داده‌ها در یک مرحله دریافت کرد.

توییتر در طول دوره‌ی انتشار نسخه‌ی ۲، موضوعی را کاملاً روشن کرده است: پس از سال‌ها انحصار در ویژگی‌های جدید این پلتفرم که فقط در نسخه‌ی اصلی اپلیکیشن این شبکه‌ی اجتماعی ارائه می‌شد، اکنون تلاش می‌کند قابلیت‌های جدید را دراختیار توسعه‌دهندگان نیز قرار دهد. این شرکت حتی برخی محدودیت‌های خدمات خود که رقابت بین اپلیکیشن اصلی این شبکه‌ی اجتماعی با اپلیکیشن‌های شخص ثالث را سخت‌ می‌کرد، حذف کرده است.

با‌‌‌‌توجه‌‌‌به سابقه‌ی توییتر، شاید برخی از توسعه‌دهندگان از تعهد این پلتفرم به تغییرات جدید API v2 مطمئن نباشند؛ البته با خبری که این شرکت روز جمعه منتشر کرد، به‌نظر می‌رسد قصد دارد به روند دسترسی توسعه‌دهندگان به قابلیت‌های مهم پلتفرمش ادامه دهد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا