سرور مجازی
zoomit

اینتل برای پایداری بیشتر فناوری مرکز داده‌، ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

براساس گزارش‌ها، اینتل برای ایجاد فناوری مرکز‌ داده‌ای پایدارتر بیش از ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند؛ این مبلغ برای ساخت مرکز تحقیق و توسعه‌ای به مساحت ۲۰۰ هزار فوت مربع هزینه خواهد شد که وظیفه‌ی آن بازیابی گرما و استفاده‌ی مجدد از آن، استفاده از سیستم خنک‌سازی غوطه‌ور و اثربخشی مصرف آب است.

خنک‌کننده غوطه‌وری روشی برای خنک کردن تجهیزات کامپیوتری است و ساز‌وکار آن بدین شکل است که قطعات و اجزای الکترونیکی، مانند سرورها را به‌طور کامل در مایع دی‌الکتریک یا بخارشونده حرارتی غوطه‌ور می‌‌سازد گرما به کمک گردش مایعات عایق الکتریکی و تماس مستقیم با اجزای داغ، جذب شده و ازطریق مبدل‌های حرارتی سرد از سیستم خارج می‌شود.

علاوه‌براین، به گزارش تک‌اسپات، در مرکز داده‌ی جدید اینتل، محصولات مرکز داده‌ی این شرکت تحت برندهای Xeon و Optane و همچنین محصولات معماری Agilex، Xe و FPGA را از نظر کیفی بررسی و برای استفاده آماده خواهد کرد.

سیستم خنک کننده غوطه وری

اقدامات اولیه‌ی برای راه‌اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی تیم آبی اواخر سال جاری در مقر Jones Farm در اورگان، ایالات متحده آغاز می‌شود و انتظار می‌رود که بهره‌برداری از آن اواخر سال ۲۰۲۳ انجام شود؛ پس از آن، مشتریان و شرکای اینتل می‌توانند از این آزمایشگاه و محصولات مرکز داده‌ی آن دیدن کرده و برای استفاده از آن‌ها در محصولات خود تصمیم بگیرند.

مقاله‌ی مرتبط:

  • سیستم‌های خنک‌کننده مرجع اینتل و AMD؛ کدام بهتر است؟

تیم آبی همچنین اولین راهکار استفاده از سیستم خنک‌کننده‌ی مایع غوطه‌وری و طراحی مرجع آن را با مالکیت معنوی باز منتشر کرد و امیدوار است با این کار، استفاده از خنک‌کننده مایع غوطه‌ور خود را در سطح جهانی تسریع کند.

اینتل تنها شرکت بزرگ فناوری نیست که به فناوری خنک‌کننده‌ی مایع غوطه‌ور علاقه‌مند است. حدود یک سال پیش، مایکروسافت نیز اعلام کرده بود در حال آزمایش سیستم خنک‌کننده‌ غوطه‌وری دو فازی برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد سرورهای داغ است.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا