فضای مجازی

کاهش تولید کارخانه ای در آمریکا به خاطر کمبود ریز تراشه

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تولید در کارخانه‌های آمریکا به طرز غیرمنتظره‌ای در ماه ژوئن کاهش یافته است که دلیل آن را می‌توان پایین آمدن میزان تولید خودرو در نتیجه کمبود جهانی نیمه رساناها دانست.

فدرال رزرو به آمریکا اعلام کرد تولید کارخانه‌ای 0.1 درصد در ماه گذشته کاهش یافته، در حالی که 0.9 درصد در ماه مه بالا رفته بود.

اقتصاددان‌هایی که رویترز از آنها نظرسنجی کرده بود پیش‌بینی کرده بودند تولید کارخانه‌ای در آمریکا 0.2 درصد در ماه ژوئن افزایش یابد. تولید در کارخانه های آمریکا 3.7 درصد در ماهه دوم سال جاری میلادی نسبت به سال قبل افزایش داشته است. این رقم در سه ماهه اول برابر با 2.3 درصد بود.

یکی از بزرگترین پالایشگاه های آمریکا اعلام ورشکستگی کردبالاترین افزایش قیمت مصرف کننده در آمریکا طی 13 سال گذشته

تولید کارخانه ای که 11.9 درصد اقتصاد آمریکا را تشکیل می‌دهد و محرک های مالی گسترده، نرخ پایین بهره و و ادامه افزایش تقاضا برای کالاها، ادیب بخش حمایت کرده است. حداقل 160 میلیون آمریکایی در برابر کرونا واکسینه شده اند که باعث تقویت هزینه کرد آنها برای خدمات مربوط به مسافرت شده است.

تقاضای بالا برای کالاها زنجیره عرضه را مختل کرده و تولیدکنندگان را با کمبود مواد اولیه و نیروی کار مواجه کرده است. تولید در کارخانه‌های اتومبیل سازی آمریکا 6.6 درصد در ماه گذشته پایین آمده است. کاهش تولید تقاضا برای خودروها و کامیون‌های دست دوم را افزایش داده که بزرگترین عامل تورم مصرف کننده در ماه‌های اخیر بوده است.

تولید خودرو های موتوری و قطعات آنها 22.5 درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی پایین آمده است.

غیر از خودرو، تولید کارخانه ای در آمریکا 0.4 درصد افزایش داشته و تولید صنعتی هم 0.4 درصد بالا رفته است.

انتهای پیام/25

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا