فضای مجازی

اولین محوطه دانشگاهی ساخته شده توسط Google راه اندازی شد

پردیس Bay View گوگل به طور رسمی به روی Googlers باز شد و پروژه Charleston East این شرکت در مرحله نهایی ساخت و ساز است. این اولین باری است که گوگل یکی از پردیس‌های اصلی خود را توسعه داده است.

به گزارش سایت رسمی گوگل، Bay View یک پردیس دانشگاهی کاملاً الکتریکی و خالص آب مثبت با بزرگترین تاسیسات زمین گرمایی در آمریکای شمالی است که توسط این شرکت برای اولین بار افتتاح شده است. در اینجا نگاهی به نحوه اعمال طراحی انسان محور و پایدار در محل کار خواهیم داشت.

محیط پردیس دانشگاهی گوگل

طراحی یک محل کار سازگار و سالم

تیم گوگل درباره نحوه ساخت یک محیط کار متناسب با نیاز کارمندانش نوشت: پس از صحبت با کارمندان Google در مورد آنچه از یک محل کار نیاز دارند، متوجه شدیم که وقتی در تیم گرد هم می‌آیند، خوشحال، سازنده و خلاق هستند، اما برای انجام کار با تمرکز عمیق به فضا‌هایی نیاز دارند که عایق صدا و حرکت‌های مخل تمرکز باشد؛ بنابراین ما فضا‌های تیمی را در سطح بالایی طراحی کردیم و فضا‌های زیرین را برای تفکیک مناطق تمرکز و همکاری با دسترسی آسان بین هر دو طراحی کردیم.

طبقه فوقانی به محله‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شود که با حیاط‌هایی از هم جدا شده‌اند و از طریق رمپ‌هایی به هم متصل می‌شوند که با حرکت به سمت مرکز ساختمان به تدریج بالا می‌روند. این تغییر در صفحه کف به تیم‌ها منطقه مشخصی می‌دهد که با نیاز‌های آن‌ها تغییر می‌کند و در عین حال آن‌ها را به جامعه کاری بزرگتر خود نزدیک نگه می‌دارد. نتیجه این طراحی، ساخت ساختمانی است که در آن می‌توانید احساس ارتباط با افراد را داشته باشید، چه آن‌ها در سازمان بزرگتر ۲۰۰۰ نفری شما باشند، چه در تیم ۵۰ نفره یا گروه کاری ۱۰ نفره شما.


بیشتر بخوانید

  • قابلیت‌های جدید سرویس‌های مختلف گوگل رونمایی شدند

پردیس از اصول طراحی بیوفیلیک مانند فضای سبز، نور طبیعی روز و مناظر بیرونی از هر میز استفاده می‌کند تا سلامت و رفاه افراد داخل را بهبود بخشد. پنجره‌های Clerestory نور مستقیم را روی میز‌ها با سایه‌بان‌های خودکار پنجره تعدیل می‌کنند که در طول روز باز و بسته می‌شوند.
سیستم تهویه ۱۰۰ ٪ از هوای بیرون استفاده می‌کند این درحالی است که یک سیستم معمولی فقط از حدود ۲۰-۳۰ ٪ هوای بیرون استفاده می‌کند یک دستاورد قابل توجه است.

برای ایجاد سالم‌ترین محیط ممکن، هزاران محصول و مصالح ساختمانی را برای حذف سموم بررسی کردیم. همه چیز از کاشی‌های فرش، رنگ، لوله کشی، تخته سه لا و مبلمان با استفاده از فهرست قرمز چالش ساختمان زنده به عنوان چارچوب مورد ارزیابی قرار گرفت.

آثار هنری هنرمندان محلی از طریق برنامه Google’s Artist In Residence در بخش‌های مختلف حیاط‌ها نصب شدند. این آثار هنری به محیط زیست منطقه خلیج مربوط می‌شود و به مسیریابی در ساختمان کمک می‌کند.

در نهایت، ما ساختمانی را طراحی کردیم که می‌تواند با تغییر روش کار، تکامل یابد. با نیروی کار پراکنده، یک دفتر باید هماهنگی بین کسانی که در دفتر هستند و کسانی که در جا‌های دیگر هستند ایجاد کند. ماهیت انعطاف‌پذیر فضا‌های تمرکز و همکاری در Bay View تنها یکی از راه‌های سازگاری با این تغییرات است.

محیط پردیس دانشگاهی گوگل

ایجاد ساختمان سبز در مقیاسی جدید

برای انجام تعهدات خود برای کار هر ساعت از روز با انرژی بدون کربن تا سال ۲۰۳۰، برای تامین انرژی ساختمان، انرژی‌های تجدیدپذیر در اولویت قرار داده شده و پتانسیل خورشیدی ساختمان‌های این مجموعه به حداکثر رسیده اند. اولین پوسته خورشیدی در مقیاس اژد‌ها Bay View و مزارع بادی اطراف در ۹۰ ٪ مواقع انرژی بدون کربن را تامین می‌کند.

این پردیس همچنین در مسیر تبدیل شدن به بزرگترین پروژه‌ای است که توسط مؤسسه بین المللی آینده زندگی (ILFI) تحت هر یک از برنامه‌های آنها، در هر سطح گواهینامه تایید شده است. به عنوان بخشی از چالش ساختمان زنده ILFI، ما گواهینامه گلبرگ آب را هدف قرار داده ایم، به این معنی که سایت کاملاً مثبت است و تمام نیاز‌های آب غیر شرب با استفاده از آب بازیافتی تولید شده در محل برآورده می‌شود. حوضچه‌های روی زمین که آب باران را در طول سال جمع آوری می‌کنند و یک سیستم تصفیه فاضلاب ساختمان به عنوان منابع آب برای برج‌های خنک کننده، شستشوی توالت‌ها و آبیاری فضای سبز اطراف عمل می‌کنند. این گام بزرگی در راستای تحقق تعهد این شرکت برای پر کردن ۱۲۰ درصد از آب مصرفی تا سال ۲۰۳۰ است.

محیط پردیس دانشگاهی گوگل

پردیس Bay View، ساختمانی با رویکرد زندگی بدون کربن

البته همه چیز اینجا متوقف نمی‌شود. Bay View نمونه‌ای از یک پردیس تمام الکتریکی است؛ دو آشپزخانه‌ای که هفت کافه در آن‌ها وجود دارد به جای گاز مجهز به تجهیزات الکتریکی هستند که می‌توانند الگویی برای کافه‌ها و آشپزخانه‌های کاملاً بدون کربن باشند.

۱۷.۳ هکتار از مناطق طبیعی با ارزش از جمله چمنزار‌های مرطوب، جنگل‌ها و مرداب وجود دارد که برای بازسازی مناظر بومی و احیای تالاب‌های منطقه خلیج طراحی شده‌اند. چیزی که اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا Bay View در نزدیکی خلیج سانفرانسیسکو قرار دارد.

حوضچه‌های نگهداری آب نه تنها آب را برای استفاده مجدد جمع‌آوری می‌کنند، بلکه بازیابی طبیعت، حفاظت از افزایش سطح دریا و دسترسی به زیبایی تالاب‌های طبیعی را نیز فراهم می‌کنند. باغ‌های بید جدید در امتداد حوضچه‌های آب طوفان منابعی را برای حیات وحش فراهم می‌کند.

سیستم شمع زمین گرمایی یکپارچه به گرمایش و خنک کردن محوطه دانشگاه کمک می‌کند. میدان عظیم تبادل جغرافیایی در سیستم ساختاری ادغام می‌شود و مقدار آبی که معمولاً برای خنک‌سازی استفاده می‌شود را تا ۹۰ درصد کاهش می‌دهد که برابر با پنج میلیون گالن آب در سال است.

محیط پردیس دانشگاهی گوگل

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا