zoomit

فاکسکان تا سال ۲۰۲۴ در هند و اروپا کارخانه تولید خودرو برقی تأسیس خواهد کرد

فاکسکان قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ در هند، اروپا و آمریکای شمالی یا جنوبی یک کارخانه‌ی خودروسازی الکتریکی جدید بسازد. این اقدام برای مونتاژکننده‌ی اصلی آیفون یک حرکت بزرگ محسوب می‌شود و فعالیت‌های این شرکت را به بازار روبه‌رشد خودروهای برقی گسترش خواهد داد.

به اعلام گیزموچاینا، و با استناد به گزارش NikkeiAsia، این خبر را رئیس بزرگ‌ترین سازنده‌ی الکترونیک قراردادیِ جهان اعلام کرده است. به‌عبارت دیگر، وسایل نقلیه‌ی الکتریکی و صنعت نوظهور آن، بخش کلیدی استراتژی رشد در این حوزه است. یانگ لیو، رئیس فاکسکان اظهار داشت:

تولید منطقه‌ای، استراتژی کلیدی ما به‌منظور توسعه‌ی تجارت خودروهای الکتریکی در سطح جهان خواهد بود. ما جزئیات مربوط به تأسیسات اروپا و پس از آن هند و بازار آمریکای جنوبی را به‌اشتراک خواهیم گذاشت.

لیو همچنین اعلام کرده که این اقدام با همکاری دولت‌های محلی یا شرکت‌های پیشنهادی دولت‌ها انجام خواهد شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:

فعالیت ما در اروپا از طریق همکاری غیرمستقیم با خودروسازان آلمانی خواهد بود. افزون‌براین، یک کارخانه‌ی جدید در آمریکا، به بازار آمریکای جنوبی ما کمک خواهد کرد؛ زیرا این سایت در مکزیک واقع شده است که درحال حاضر قطب مهمی برای زنجیره‌‌ی تأمین‌کنندگان خودرو محسوب می‌شود و مهم‌ترین پایگاه تولیدی فاکسکان است.

درحال حاضر این شرکت با خرید یک کارخانه‌ی تولیدی از «لردستون موتورز» در ایالت اوهایو آمریکا، تلاش خود را برای ورود به صنعت خودروهای برقی افزایش می‌دهد. این کارخانه از آوریل ۲۰۲۲ برای تولید وانت‌های بزرگ برای بازار آمریکا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این شرکت حتی در تایلند نیز تأسیساتی برای تولید خودروهای الکتریکی ایجاد خواهد کرد و در این زمینه برای گسترش فعالیت‌هایش در منطقه‌ی جنوب‌شرقی آسیا با شرکت نفت و گاز تحت حمایت دولت این کشور یعنی PTT همکاری خواهد کرد.

نظر شما در مورد ورود فاکسکان به بازار خودروهای برقی چیست؟

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا