روباتيك

شروع به کار نخستین نسل‌ تاکسی‌های روباتیک در چین

کمپانی چینی AutoX برای اولین بار تاکسی‌های روباتیک بدون راننده خود را برای جا به جایی مسافر در سطح شهر شنژن آماده کرد.
 
به گزارش mydtc و به نقل از  engadget، پس از تست‌های بسیار بالاخره استفاده از تاکسی روباتیک بدون راننده در چین مجاز شد. کمپانی AutoX به عنوان اولین کمپانی ارائه دهنده خودروی‌های روباتیک در چین تصمیم گرفته است که سازه‌های خود را بدون در نظر گرفتن راننده امنیتی برای مواقع ضروری به خیابان‌های این کشور وارد کند.
 
کاربران برای امتحان این خودروها می‌بایست در طرح اولیه استفاده از آنها در شنژن ثبت نام کرده و از اعتبار عضویت خود استفاده کنند. سپس با گذراندن این مراحل می‌توانند از خودروی بدون راننده کرایسلر پسیفیا برای دور زدن در سطح شهر و رفتن به مقصد خود استفاده کنند.
 
همچنین گزارش‌های به دست آمده در این رابطه اعلام کرده اند که این سرویس کاربران را بدون کمک باقی نخواهد گذاشت. به این ترتیب آن‌ها در صورت نیاز می‌توانند برای برطرف کردن مشکل خود یا حتی دریافت کمک با بخش پشتیبانی این سرویس تماس بگیرند.
 

 

 
کمپانی AutoX در ادامه اعلام کرده است که تاکسی‌های روباتیک این شرکت هم اکنون بعد از گذراندن چند ماه تست فشرده می‌توانند به شرایط دنیای واقعی وارد شده و مسیر یابی کنند.
 
در دموی نمایش داده شده از این سرویس، یک ون بدون راننده توانست به صورت کاملا ایمن از یک خودروی پارک شده عبور کرده و در عین حال با اسکوتر سواری که چراغ قرمز را رد کرده است برخورد نکند. این خودرو از ترکیبی از سنسورهای LiDAR، رادار و نقطه کور برای حس کردن آنچه در محیط اطراف می‌گذرد استفاده می‌کند.
 
تاکسی‌های روباتیک کاملا بدن راننده در حال حاضر بسیار کمیاب هستند و فناوری به کار رفته در آن‌ها به حدی پیشرفته است که تولید آنبوه آنها مدت‌ها زمان می‌برد. با این حال قدم‌های کمپانی‌های بزرگی نظیر AutoX در این شرایط از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و امیدها برای ورود هر چه زودتر این فناوری به دنیای واقعی را تقویت می‌کند.
 
از طرف دیگر همه گیری ویروس کرونا موجب شده است که خطر ابتلا به این بیماری برای راننده‌ها و مسافران بیش از پیش تقویت شود و حذف راننده‌ها می‌تواند موجب شود که جا به جایی برای آن دسته از افرادی که از خودروی شخصی استفاده نمی کنند، کم خطر تر باشد.
 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا