سرور مجازی
zoomit

مایکروسافت توسعه‌دهندگان را به مهاجرت از پلتفرم یونیورسال ویندوز تشویق می‌کند

انتظار می‌‌رود ویندوز ۱۱ در آینده به‌عنوان سیستم‌عاملی شناخته شود که طیفِ وسیعی از اپلیکیشن‌ها، از برنامه‌های لینوکس گرفته تا اپ‌های اندروید و نیز برنامه‌های سنتی Win32 را میزبانی خواهد کرد؛ اما یکی از پلتفرم‌های توسعه‌یافته توسط مایکروسافت وجود دارد که به‌ نظر می‌رسد این شرکت دیگر تمایلی به پشتیبانی از آن ندارد.

پلتفرم یونیورسال ویندوز (UWP)، هم‌زمان با رونمایی رسمی ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. اکنون مایکروسافت توسعه‌دهندگانی که اپلیکیشن‌های خود را بر مبنای این پلتفرم توسعه داده‌اند، به مهاجرت از این پلتفرم به کیت توسعه نرم‌افزار ویندوز (Windows App SDK) تشویق می‌کند. مایکروسافت برای راهنمایی بیشتر توسعه‌دهندگان جهت انتقال به پلتفرم جدید، صفحه‌‌ای در وب‌گاه خود به همین منظور اختصاص داده است.

به گفته مایکروسافت:

کیت توسعه نرم‌افزار ویندوز، مجموعه‌ای وسیع از API-های ویندوز را که با پیاده‌سازی‌هایی از سیستم‌عامل جدا شده‌اند، ارائه می‌دهد و در قالب بسته‌های NuGet برای توسعه‌دهندگان منتشر می‌شود. به‌عنوان یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن مبتنی بر پلتفرم یونیورسال ویندوز، می‌توانید با انتقال آن به کیت توسعه نرم‌افزار ویندوز، از مجموعه مهارت‌های کسب‌شده و کد منبع خود بهترین استفاده را داشته باشید.

رافائل ریورا، توسعه‌دهنده مشهور تیم ویندوز، خاطرنشان می‌کند که به‌روزرسانی‌های آیندهٔ کیت پلتفرم یونیورسال، تنها به رفع اشکال و ضعف‌های امنیتی اکتفا خواهد کرد. به‌ گفته او:

مایکروسافت، اسناد و راهنماهای مورد نیاز جهت انتقال اپلیکیشن‌ها از پلتفرم یونیورسال ویندوز به [هر چیز دیگری] را منتشر کرده است. این نشانگر همان چیزی است که قبلاً به شما گفتم؛ UWP تنها به‌روزرسانی‌های رفع اشکالات و ضعف‌های امنیتی را دریافت خواهد کرد.

البته گفته او را می‌توان به این منظور قلمداد کرد که روند توسعه پلتفرم یونیورسال در حال گذار به Windows App SDK است. البته توسعه‌دهندگانی که روی پلتفرم یونیورسال سرمایه‌گذاری کرده بودند از مایکروسافت دلخور هستند، چراکه به نظر می‌رسد این پلتفرم را به بن‌بست منتهی کرده‌ است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا