سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

هواوی بزرگترین پروژه ذخیره انرژی جهان را با عربستان سعودی امضا کرد

اجلاس جهانی قدرت دیجیتال هواوی ۲۰۲۱ در دبی با شرکت بیش از ۶۷ کشور جهان برگزار شد. در این اجلاس، هواوی بزرگترین پروژه ذخیره انرژی جهان را با عربستان سعودی با ظرفیت ۱۳۰۰ مگاوات ساعت امضا کرد.

این اجلاس در واقع با هدف توسعه شهرهایی بدون کربن و هوشمند برگزار شد تا از فناوری‌های دیجیتالی بتوان درخدمت توسعه شهرهایی بدون کربن و با محیط زیست سالم استفاده کرد و بتوان بعد از پایان همه‌گیری کرونا، فصل جدیدی از توسعه شهرهای سالم را دنبال کرد.

در اجلاس مذکور، هواوی پروژه ذخیره انرژی شهر جدید دریای سرخ عربستان سعودی را با موفقیت امضا کرد. هواوی می‌گوید ظرفیت ذخیره انرژی پروژه به ۱۳۰۰ مگاوات ساعت می‌رسد که بزرگترین ذخیره انرژی در جهان محسوب می‌شود و همچنین پروژه ذخیره انرژی خارج از شبکه است.

پروژه ذخیره انرژی شهر جدید دریای سرخ یکی از بخش‌های کلیدی برنامه چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان است. این طرح چارچوب استراتژیکی برای کاهش وابستگی کشور به نفت، تنوع بخشیدن به اقتصاد و توسعه بخش‌های مربوط به خدمات عمومی مانند بهداشت، آموزش، زیرساخت، تفریح ​​و گردشگری را دارا است.

توسعه‌دهنده اصلی پروژه شرکت ACWA Power و پیمانکار آن شرکت EPC SEPCO3 بوده و شهر جدید دریای سرخ یا Neom در ساحل دریای سرخ واقع شده است. یکی از اهداف عربستان سعودی در انعقاد این پروژه آن است که نیازهای انرژی کل شهر تنها از طریق منابع انرژی تجدیدپذیر تامین شود.

شرکت فناوری انرژی دیجیتال هواوی در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۲۱ تاسیس شده است. این شرکت با سرمایه ثبت شده ۴۶۸ میلیون دلار آمریکا تاسیس شده و «هو هوکون»، معاون رئیس هواوی به عنوان نماینده قانونی آن مشغول فعالیت است.

حال باید دید این پروژه به چه صورت پیش خواهد رفت و هواوی در اجرای آن با چه مسایلی روبرو خواهد بود. بی‌شک اجرای پروژه‌ای در این ابعاد می‌تواند چالش‌ها و مسایل خودش را داشته باشد و از سوی دیگر دستاوردهای بزرگی را نیز به همراه داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا