سرور مجازی
فضای مجازی

قول وزیر ارتباطات برای ارتقای 30 پله ای جایگاه ایران در تحقق دولت هوشمند

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در همایش افتتاح طرح‌های هوشمندسازی پلیس گفت: امروز فناوری اطلاعات زندگی بشر را زیر و رو کرده و به تعبیر من به یک سازوکار اجتماعی تبدیل شده است که بدون آن نمی‌توان زندگی کرد.

زارع‌پور افزود: در شرایطی که فضای مجازی با زندگی مردم گره‌ خورده است، حضور پلیس به‌عنوان بازوی مقتدر حاکمیت برای حفاظت از حقوق مردم ضروری است تا اگر حقوق مردم در این فضا دچار خدشه شد بتواند پیگیری و احقاق حق کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: پلیس باید به‌روز و مجهز به فناوری‌های نوین باشد؛ چراکه این فضا بسیار روبه‌جلو، متغیر و سیال است؛ بنابراین حتماً باید حاکمیت و به‌ویژه پلیس برای حفظ حقوق مردم، خودش را به‌روز کند و سوار بر فناوری های نوین حافظ حقوق مردم باشد.

وی در ادامه با اشاره به‌ ضرورت بهره‌مندی پلیس از ابزار فناوری اطلاعات گفت: بهره‌مندی از ابزار فناوری می‌تواند منجر به افزایش کارآمدی پلیس و ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به مردم باشد. ما به‌عنوان حاکمیت باید کاری کنیم که مردم طعم شیرین استفاده از فناوری را در بخش دولتی بچشند.

زارع‌پور افزود: مردم در زندگی روزمره خدمات فناورانه‌ای را از بخش غیردولتی دریافت می‌کنند و همین امر سبب شده است که انتظاراتشان تغییر پیدا کند و توقع داشته باشند که در بخش دولتی هم چنین خدماتی را دریافت کنند. برای این منظور لازم است ارائه خدمات پایه فناورانه در سازمان‌ها جدی گرفته شود و این اتفاق در پلیس رخ‌ داده و البته باید تقویت و منجر به افزایش رضایتمندی مردم شود.

بیشتر بخوانید:

وزیر ارتباطات: از لحاظ شاخص کیفیت خدمات دولت الکترونیک در رتبه 130 جهان هستیم!وزیر ارتباطات:خدمات نوین پستی، گامی موثر در جهت تحقق هدف ایران هوشمند است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با تأکید بر اینکه برای چشاندن طعم شیرین استفاده از فناوری اطلاعات و هوشمندی‌سازی در بخش دولتی گلوگاهی جدی وجود دارد گفت: این گلوگاه یکپارچه نبودن ارائه خدمات الکترونیکی است، به این معنا که مردم برای دریافت خدمات از هر سازمانی به اجبار باید اپلیکیشن آن سازمان را نصب کنند و به‌نوعی هر سازمانی چارچوبی برای خود تعریف می‌کند و اطلاعاتش را تنها از درگاه خود ارائه می ‌دهد.

وی افزود: باید فضای انحصاری در ارائه داده‌های بین سازمانی را بشکنیم چراکه اساساً قدرت و قوت فناوری اطلاعات در این است که همه باهم خدمات یکپارچه را به مردم ارائه دهیم. شاید لازم باشد جایگاهی فرابخشی درباره این تحولات تصمیم‌گیری کند.

زارع‌پور ادامه داد: ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تلاش می‌کنیم ظرفیتی را ایجاد کنیم تا تبادلات الکترونیکی بین دستگاه‌ها تسهیل شود که سازوکارهای اجرایی آن در حال تدوین است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با وجود جوانان نخبه انتظار داریم که جایگاه جهانی ما در این حوزه ارتقاء یابد. من در برنامه‌های خود در مجلس به نمایندگان مردم قول دادم که ظرف چهار سال آتی جایگاه خود را در تحقق دولت هوشمند حداقل 30 پله ارتقاء دهیم.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا