سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

نتیجه بسیار ضعیف تست گوزن اشکودا Enyaq iV [تماشا کنید]

اشکودا Enyaq iV جدیدترین خودرویی است که عملکرد آن در تست گوزن توسط نشریه اسپانیایی km77 ارزیابی شده؛ این کراس‌اوور برخلاف دیگر خودروهای برقی نتوانسته نمایش قابل قبولی را در تست گوزن ارائه کند و با رکورد ضعیف ۶۷ کیلومتر در ساعت به کار خود پایان داده است.

شاید بدانید اشکودا Enyaq iV از پلتفرمی مشترک با فولکس‌واگن ID.4 برخوردار بوده و شمار زیادی از قطعات و اجزای آنها مشترک است. نکته تامل‌برانگیز اینکه کراس‌اوور آلمانی هم اوایل امسال توسط km77 ارزیابی شده و رکورد ۷۳ کیلومتر در ساعت را در تست گوزن آن ثبت کرده است.

یکی از اصلی‌ترین دلایل در اختلاف قابل توجه عملکرد اشکودا Enyaq iV و فولکس‌واگن ID.4 به سایز تایرهای آنها مربوط می‌شود. در حالیکه مدل تست شده از ID.4 به تایرهایی با ابعاد ۲۳۵/۴۵ R21 در جلو و ۲۵۵/۴۰ R21 در عقب مجهز بوده، اشکودا Enyaq iV با تایرهایی به ترتیب به ابعاد ۲۳۵/۵۰ R20 و ۲۵۵/۴۵ R20 تست شده است. هر دو مدل در روز آزمون دارای تایرهای بریجستون سری تورانزا ECO بوده‌اند.

همانطور که در ویدیوی ضمیمه‌شده می‌توانید مشاهده فرمایید، اشکودا Enyaq iV ابتدا با سرعت اولیه ۷۷ کیلومتر در ساعت تست می‌شود. در این تلاش، کراس‌اوور برقی مذکور به چند مخروطی برخورد می‌کند. در تلاش‌های بعدی هم این خودرو نمایش بدی ارائه کرده و نمی‌تواند رکوردی بهتر از ۶۷ کیلومتر در ساعت را ثبت نماید. به گفته راننده دخالت بیش از حد سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، اشکودا Enyaq iV را از ثبت رکوردهای بهتر بازداشته است.

بد نیست اشاره کنیم اشکودا Enyaq iV سپتامبر گذشته در پراگ رونمایی شد. این کراس‌اوور برقی در قوی‌ترین نسخه ۲۲۵ اسب بخار قدرت و ۴۶۰ نیوتن متر گشتاور دارد و صفر تا صد را در زمان ۶.۲ ثانیه طی می‌کند. این نسخه بر اساس استاندارد WLTP قادر است تا ۴۶۰ کیلومتر را طی کند. در مقابل مدل پایه Enyaq iV به پیشرانه تک موتوره با ۱۰۹ اسب بخار قدرت و ۲۲۰ نیوتن متر گشتاور مجهز بوده و با شارژ کامل ۳۴۰ کیلومتر را پشت سر می‌گذارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا