اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

السالوادور استخراج بیت‌کوین با انرژی آتشفشان‌‌ها را شروع کرد

السالوادور برای اولین بار با کمک انرژی حاصل از آتشفشان‌ها ۰.۰۰۵۹۹۱۷۹ بیت کوین معادل ۲۶۹ دلار را استخراج کرد. رئیس جمهور این کشور می‌گوید این پروژه هنوز در دست توسعه است و السالوادور به آزمایش و نصب تجهیزات جدید استخراج بیت کوین ادامه می‌دهد.

رئیس جمهور «نجیب ابوکیله» اخیرا در توییتی از پروژه استخراج بیت‌کوین با انرژی حاصل از آتشفشان‌ها خبر داده است. او در یک تیزر ۲۵ ثانیه‌ای تصویری از یک کانتینر پر از ماینر بیت‌کوین را به همراه صحنه‌هایی از نصب تجهیزات توسط متخصصان و منظره‌هایی از نیروگاه جنگلی این مرکز به نمایش گذاشت.

این تیزر که تاکنون بیش از ۲.۳ میلیون بازدید داشته، با عنوان First steps منتشر شده است. ابوکیله در ماه ژوئن وعده داده بود که شرکت LaGeo SA de CV پروژه‌ای برای استخراج بیت‌کوین با انرژی‌های ارزان، ۱۰۰ درصد پاک و ۱۰۰ درصد تجدیدپذیر اجرا خواهد کرد.

ابوکیله می‌گوید پروژه استخراج بیت‌کوین با انرژی حاصل آتشفشان‌ها هنوز تکمیل نشده و در دست توسعه قرار دارد. پروژه‌هایی از این دست چند وقتی است که در سراسر دنیا طرفدار پیدا کرده‌اند، چرا که تامین انرژی لازم برای استخراج رمزارزها در بسیاری از کشورها از جمله چین با چالش روبرو شده است.

«الخاندرو دلاتوره»، استخراج‌کننده بیت‌کوین که اخیرا از چین به تگزاس رفته می‌گوید: «موضوع چیزی جز انرژی زمین‌گرمایی نیست. ایسلند از همان ابتدای استخراج بیت‌کوین در حال استفاده از انرژی زمین‌گرمایی بوده است.» ایسلند که به عنوان سرزمین آتشفشان‌ها شناخته می‌شود، تقریبا یک چهارم انرژی خود را از طریق انرژی زمین‌گرمایی تامین می‌کند.

دولت السالوادور کیف پولی به نام Chvio ساخته که برای همه شهروندان این کشور در دسترس است. هر کاربر در صورت ثبت نام در این کیف پول ۳۰ دلار هدیه دریافت می‌کند. با این حال، شهروندان السالوادور برای ورود به حوزه رمزارزها تردید دارند چون از نوسان قیمت رمزارزها نگرانند. السالوادور چند ماه پیش بیت‌کوین را به عنوان پول قانونی این کشور معرفی کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا